Kahve ve Dondurma

Online Kahve Satışı
  • 18.07.2019
  • 852 okunma
Dünyada en çok sevdiğiniz ve yerine başka bir şeyi koyamam dediğiniz şeyleri düşünün. Benim için dondurma, lahmacun ve kahve. Özellikle yaz günlerinde sıcak kahve içmek biraz fazla sıcaklamama neden olduğu için kendime acaba beni serinletecek neye ihtiyacım var diye sorduğumda dondurma ve meyveli dondurma cevabını buldum hep.

Son birkaç senedir yazları hazır granül kahveyle yaptığım ve her fırsatta bütün arkadaşlarıma da hazırladığım bol sütlü kokteyl de yeterli gelmedi bana. Sağ olsun Google sayesinde ufak bir araştırma yaptım ve dünyada yerine başka bir şey koyamayacağım iki şeyi birleştirerek mükemmel tatlar elde edebileceğimi fark ettim. Birkaç tarifi de sizinle paylaşmak isterim. 

1. Affogato

Klasik bir affogato için aslında bir top vanilyalı dondurmayı bir bardağın içine koymak ve üzerine 1 şat espresso eklemek yeterli ama gerisini hayal gücünüzle daha da mükemmelleştirebiliyorsunuz. Bazı türleri likör içerebilir. İtalyan usulü kahve bazlı bir tatlı olarak anılıyor kendileri.  Her evde kolayca bulunabilecek mükemmel tatlıyı bir an öce denemelisiniz bence.

2. Coffee Milkshake

Adını ilk gördüğümde bunu nasıl olur da daha önce denemedim dedim kendime. Ana Malzemesi tabii ki dondurma ve evde demlediğiniz kahvenizi karıştırın ve içine bence yine hayal gücünüzü de kullanarak dilediğinizce çikolata parçası, bisküvi, meyve ekliyorsunuz. Hayal gücü sizin dilediğinizce zorlayabilirsiniz. Mükemmel kahveli milkshake hazır :D

3. Cold Brew Ice Cream

Serinletici kahve arayışlarında olduğum bir dönem dadandığım cold brew ve dondurma karışımı… Anlaşılan bu karışım yurt dışında gayet normal bir şekilde hayatlara karışmış durumda. Yakın zamanda ülkemizde de sık sık göreceğimizi düşünüyorum. Şimdilik evde yaparak idare edeceğiz. Krema, tatlandırılmış yoğun süt ( metro gross veya macro center’lardan bulunabiliyor) ve cold brew karıştır ve dondur. Bu kadar basit.

Afiyet olsun..